Çemsan Gıda ve Kimya Teknolojileri Mak.San.Tic.A.Ş.

2 month(s) ago Ürün Yönetimi Genel  category.


    0,5 atmosfer basınç ve üzerinde bir iç basınca sahip sıvı ve gazların üretiminde, taşınmasında ve depolanmasında kullanılan kullanılan küre, silindirik veya koni şeklinde olan kaplara basınçlı kaplar denilmektedir. Bu kapların kullanım alanları; ısıtma sistemleri, basınçlı hava-su sitemleri, kimyasal madde depolama ve sanayi gaz depolama tankları olarak verilmiştir. 
    Her ne kadar depolama tanklarının üretim zorluğundan dolayı az çeşidinin olduğu ve dolayısıyla alırken müşteri için seçimin kolay olacağı düşünülse de alım yaparken birçok farklı kriter devreye girmektedir. Örnek olarak kazanları inceleyebiliriz. Her farklı kazan tipinin kendi tipine ait özellikleri ve çalışma mantığı bulunmaktadır. Sürekli basınç altında kalan kazan tipleri çıkardıkları fazla karbon gazı yüzünden asidik korozyona yani hava kirliliğine neden olmaktadır. Bu nedenle tankların yapıldığı malzemeler çok önemlidir. 
    Paslanmaz çelik, karbon ve özel alaşımlı malzemelerden yapılmış ürünleriyle Çemsan, piyasada güvenebileceğiniz markalardan biridir. 
    1950'li yıllarda değirmen kuruluşu ile şirketin temellerini atan Gani Açıldı'nın ışığında büyümüş ve gelişmiştir. 1988 yılında şu anki yönetim kurulu başkanı Sedat Açıldı, kurumsallaşma sürecini başlatmış ve Çemsan Markasını kurmuştur. Günümüzde Çemsan Markası, son teknolojinin gerektirdiği yüksek kaliteli sistemler ile profesyonel bir şekilde çalışmaktadır.  Müşterilerinin isteklerine cevap verebilecek potansiyelde olan tam entegre 35.000 m2'lik tesisi ile sektörde öncü pozisyonda yer almaktadır. 
    Mevcut alanları etkin şekilde kullanarak, azami kapasite ve en az maliyet ile çevreye saygılı bir şekilde gerçekleştirdiği üretim ile yeni dünya ekonomisinde etkin bir varlık göstermektedir. Sadece satışta değil satış sonrasında verdiği destek ile de müşterilerinin yanında olmaktadır. 
    Çemsan Çelik, ağırlıklı olarak depolama tankları, agigator tankı, basınçlı kaplar, reaktörler ve fermantörler, evaporatörler ve ısı eşanjörleri, kristalizörler, kurutucular, izomerizasyon kolonları, hidrosiklonlar, konveyörler ve boru devreleri üretmektedir. Uzman ekibi vasıtasıyla kurduğu tesisler vasıtasıyla yüksek kalitede nişasta, tatlandırıcılar ve tahıl kökenli alkol için tesisler sunmaktadır. Makina yapımından mühendisliğe, fabrikanın devreye alımından personel eğitimine kadar tüm süreçlerde hizmet etmektedir. Müşterilerinin isteklerine bağlı olarak Uluslar arası denetim firmalarıyla çalışmakta her türlü test ve denetimi bu firmaların gözetimi altında gerçekleştirmektedir. 


    Geliştirdiği iş modeli ile tüm işlemleri tek elden gerçekleştirmektedir. Çemsan Ekibi olarak tam bir tesisin planlama aşamasından anahtar teslimine kadar tüm ihtiyaçları karşılamaktadır. Dünyada tek olan bu iş modeliyle mühendislik, ekipman imalatı, kurulum ve devreye alma, otomasyon ve eğitim konularında yüksek teknoloji gerektiren tüm faaliyetleri tek bir noktadan yönetmektedir. Verdiği bu destek ile tüm süreçlerde tek muhattap olmakta ve sürece hakimiyetini sürdürmektedir. Hem tek bir birimin sisteminizine uygun olarak üretimini sağlmakta hem de tam otomasyon bir üretim sistemi kurulumuna dek her ölçekteki ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere bir işçilik sunmaktadır. 
    Çemsan , komple tesis ve çeşitli ünitelerin kurulumunda boru devrelerinin üretimini ve otomatik kaynak makinalarıyla montaj hizmetini sağlamaktadır. Malzeme olarak müşterilerine galvaniz, boya, karbon ve paslanmaz çelik, yüksek alaşım, pp ve pvc seçeneklerini sunmaktadır. Ayrıca her türlü vana, fitting ve pompa montajı destekleri vermektedir. 
    Sevk aşamasında da ürettiği malzemeleri güvenli olarak paketleyerek yükleme ve nakliye için yardımcı olmaktadır. 
    ABB, Emerson, Endress/Hauser, Schneider, Fenco, Hydrothermal, PRG, Flowserve temsilciliklerinden  bazılarıdır. 
    Aldığı sayısız sertifika ile kalitesini gözler önüne sermektedir. 
Şirket Sertifikaları
• Asme Sec.VIII Div.1 (U Stamp) 
• Authorized Registration Certification of National Board (NB) 
• DIN EN ISO 3834-2 – by TUV NORD
• AD 2000- Merkblatt HP0 – by TUV NORD
• ISO 9001:2015 Quality Management Systems
• ISO 14001:2015 Environmental Management Systems
Ürün Sertifikaları
• Conformity Certificate according to Pressurized Equipment Directive 2014/68/EU ( CE Marking ) 
• Conformity Certificate according to Machinery Directive 2006/42/EC ( CE Marking ) 
Personel Sertifikaları
• NDT Personnel according to EN ISO 9712 / SNT TC1A
• Welder Qualification according to EN ISO 9606-1 / ASME SEC. IX
• Welding Operators Qualification according to EN ISO 14732 / ASME SEC. IX
• Welding Coordination Personnel according to EN ISO 14731 

SupraProcess Nedir? 

Alışılmışın dışına çıkarak  başlangıçtan en son aşamaya değin her adımı tasarlayıp üreterek ihtiyaçlarına göre şekillendirebilen yapısı sayesinde tüm kilit noktalarını tek elde toplayarak her zaman bir adım önde olma özelliğine sahip olmuştur. Yüksek kalite ve teknolojiyi bir araya getirerek sürecin her aşamasında kontrolde olan tek yetkili olarak operasyonlarını başarıyla yönetmiştir. İşte bu sistemin adı SupraProcess'tir. 
Uzmanlığını bu yönde geliştiren firma gelişimine günden güne devam etmekte ve iş hayatındaki başarılarına başarı katmaktadır. Type comment | Mark the Article...

4000 characters left +Add Media

Add Media

Add video Add Picture

Web Sources (opsiyonel)

Comments

There are not any comments posted for this article yet.

 

Sharing Person

Share article with my connections

  •    

Share with my connections


  •